Autorzy

Monika Podgórska

Magister pedagogiki, coach, trener biznesu, szkoleniowiec, wykładowca, mediator Od 1992 pracuje  pomocy społecznej tj. przez 18 lat prowadziła Dom Dziennego Pobytu dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym, a od 2011 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Częstochowie.  Autorka wielu projektów dotyczących pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Od 2006 roku  prowadzi zajęcia z zakresu mediacji i negocjacji, coachingu, terapii rodzin, warsztatów edukatorskich oraz technik pracy grupowej czy terapii zajęciowej na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. J. Długosza w Częstochowie. Od 2007 roku w ramach prowadzonej działalności gospodarczej tj. Monika Podgórska Ośrodek  IMPULS prowadzi mediację, szkolenia, konsultacje, coaching oraz warsztaty. Od 2003 związana ze Stowarzyszeniem YAVA w Częstochowie, którego od 2013 roku jest Prezesem.


Damian Koszczyk

Magister Fizjoterapii i Terapeuta Czaszkowo Krzyżowy. Od 7 lat pracuje w zawodzie. Z sukcesami terapeutycznymi prowadzi korekcje postawy ciała u Dzieci. Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego w tym bruksizmu, wprowadzając innowacyjne metody rehabilitacji. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, podejmując szkolenia w obrębie fizjoterapii skierowanej dla dzieci i dorosłych. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Częstochowa w 2017 za działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Twórca licznych akcji i kampanii społecznych na rzecz zwierząt, środowiska i ludzi. 


Marta Grabara

lekarz specjalista rehabilitacji medycznej, w 1999 ukończenie Akademii Medycznej w Łodzi, 2007 uzyskanie tytułu specjalisty rehabilitacji medycznej. Od 2001 pracuję w oddziale Rehabilitacji Neurologicznej jako starszy asystent a w latach 2015-2021 jako kierownik, współpraca z Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, 2020/2021 studia podyplomowe 'Medycyna Bólu” na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończonych wiele kursów z zakresu diagnostyki i różnych terapii w rehabilitacji


Elżbieta Curyło

Nazywam się Ela Curyło i od 2015 roku tworzę Siłę Myślenia Wizualnego. Pomagam odkryć moc jaką daje połączenie słowa i rysunku w biznesie, edukacji i życiu osobistym. Jestem trenerem rozwoju osobistego i talentów Gallupa, Myślenia Wizualnego, Reiss Motivation Profile Masterem, Facilitatorem i Coachem. Prowadzę warsztaty na których uczę jak przygotować notatki wizualne (sketchnotki) oraz flipcharty krok po kroku. Przygotowuję wizualne podsumowania i ilustracje do książek, webinarów, prezentacji. 


Mateusz Hadryś

Z wykształcenia specjalista ds. działalności marketingowej przedsiębiorstw, obecnie kończy studia magisterskie z zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach należących do grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu i Plusa. Od 2020 roku związany jest ze Stowarzyszeniem YAVA gdzie zaczynał pracę jako asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje jako trener pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej YAVA. W ramach własnej działalności gospodarczej zajmuje się marketingiem internetowym i szkoleniami. Dąży do tworzenia i optymalizowania procesów ułatwiających pracę sobie i innym. Lubi wyzwania, a szybkość i kreatywność działania doskonale przekłada się przy realizacji zadań projektowych.